TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

GENEL:

 1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 2. Üyeler, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile üyenin gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, üyeler sözleşmeyi sona erdirebilir.
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

 

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

 1. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

 1. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri satıcı’ya ait olacak şekilde satıcıya iade etmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

 1. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

 

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

 1. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Üye, Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürün, fatura ile iade edilmelidir.

 

CAYMA HAKKI:

 1. Alıcı’nın satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde satıcı’ya şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

 

SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ŞİRKET
ADI/UNVANI:
ADRES:
EPOSTA:
TEL:
FAKS:

 

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

 1. Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.
 2. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Satıcı’ ya aittir.
 3. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde Satıcı’ ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

 

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

 1. kişiye veya ’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
 2. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

ARIZA DURUMUNDA İADE GARANTİ VE SORUMLULUK.

Merryiot V1 Gateway Lora haberleşme protokolü ile çalışır.

Kullanım amacı LORA teknolojisini kullanan çevrebirimlerinden verileri toplayıp bulut ortamına aktarmak  ve  ağ üzerinde  iot cihazlarının  çalışmasını sağlamaktır.Ana kulanım amacı dışındaki kullanımlardan tamamen ürünü satınalanlar sorumlu olup Multimedya Bilgisayar A.Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Ürünler ağa bağlandıkları andan itibaren tamamen kişiyeözel ürünler olduğundan jelatini bozulmuş ve kutusu açılmış ürünler hiçbir şekilde iade alınmayacaktır.Ürün iadesi ancak tüketici kanunu çerçevesinde Jelatini bozulmamış orjinal ambalajı içerisinde tüm parçaları tamam faturası ve garanti belgesi ile birlikte iade edilir.

Ürünün ilk kullanımda çalışmaması ve iade şartlarında belirtilen koşulların yerine getirilmesi halinde yapılacak kontrol sonrası yenisi ile değiştirilir.Değiştirilme yapılamayacak durumda ise  fatura tutarı  iade edilir.Arızalı ürünün teknik servis analizinde cihazdaki tüm kontrol ışıklarının yanması halinde ürün arızalı Kabul edilmez. Ürünü göndermeden önce bu hususa dikkat edilmesi rica olunur.Böyle durumlarda ne gibi bir hata mesajı veya ne gibi sorun yaşıyorsanız arıza /iade formunda detaylı olarak anlatmanızı rica ederiz .Sorun çözümü için üretici ile temas edilerek tarafınıza bilgi verilecektir.

Cihazla ilgili adaptör ve sd kart kullanıcı hatası olmaksızın arızalandı ise   değiştirilir.

Tüm durumlarda ilgili form doldurulup satis@heliummultimedya.com ve teknik@heliummultimedya.com ‘a gönderilerek ön onay alınır .

Merryiot gateway ürünlerinden sipariş geçen her bir kullanıcı, bu ürünleri kişisel kullanımları için satın aldığını ve hiç bir kişi ya da kuruma satmayacağını beyan etmiş olduğu gibi, Multimedya Bilgisayar ‘ın cihazların siparişindeki kullanıcı haricindeki kişi ya da kurumlara satılmasını engellemek için alacağı tüm aksiyonları (sipariş iptal etme, üyelik kaydının silinmesi, siparişi kabul etmeme, fatura reddi, sevkiyat iptali ve diğer hukuki aksiyonlar) peşinen kabul etmiş sayılacaktır.

Satıcı , cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 14 günlük süre içerisinde toplam bedeli alıcı’ya iade etmek ve 14 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

Alıcı’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa alıcı kusuru oranında satıcı’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan alıcı sorumlu değildir.

Cayma hakkının kullanılması nedeniyle satıcı tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

Değişim ve iadelerde anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi tercih edilmeli, kargo ücreti alıcı tarafından karşılanmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasının kargo anlaşma kodu bilgilerini bizden almanızı rica ederiz.

Alıcı, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Alıcı’dan talep edebilir ve her koşulda Alıcı’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcı’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

ÖDEME VE TESLİMAT

Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, …………, ………, bankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

İADE EDİLEN ÜRÜNLERİN PAKETLENMESİ hk.

Cayma hakkı kapsamında İade edilecek ve/veya Arızalı olduğu için teknik servisimize gönderilecek ürünlerin kargoda zarar görmeyecek şekilde sağlam ve düzgün paketlenmiş olması gerekmektedir. Zayıf ve yetersiz paketlemeden dolayı kargoda hasar görmüş olan ürünlerden firmamız sorumlu değildir.

ÖDEME SEÇENEKLERİ

1-Banka Havalesi /EFT ( Ödeme Bildirim Formunu doldurmayı veya satis@heliummultimedya.com hesabına dekontu iletmeyi unutmayınız .)

Banka hesap numaraları

Banka Havale EFT ve her konuda sorularınız için :  +90 212 479 46 46

2- Kredi  Kartı (  İyzico’yla ilgili her sorunuz destek@iyzico.com adresinden ulaşabilir ya da iyzico Korumalı Alışveriş kapsamında yaptığınız alışverişlerle de ilgili olarak iyzico mobil uygulamasından 7/24 canlı destek alabilirsiniz.)

Iyzico üyeliği hakkında sorularınız için  :+90 216 599 01 00